уход за кожей

Молода та чарівна

Жінка завжди бажає бути привабливою. Не важливо, скільки їй років – 20 або 90,йде вона на роботу, до магазину чи на вечірку – бажання подобатись є частиною жіночою природи. Саме тому на поличках ванної кімнати та на туалетному столику кожної красуні зазвичай живе безліч пляшечок, флаконів і туб з різноманітною косметикою. Шампуні, лосьйони, креми, тоніки – майже для кожного сантиметру обличчя й тіла є свій засіб. Та чи дійсно красу та молодість без усіх цих забаганок не зберегти? Чи всі вони насправді необхідні? А якщо ні, то якого «набору» буде цілком достатньо? Давайте розбиратися.

Крем для лівої щоки

Уявіть собі двох виробників – один створив універсальний засіб по догляду за обличчям і тілом, а інший «начаклував» багато різних, для кожної діляночки тіла – свій. І почали все це продавати. Здогадайтесь, хто більше заробить? Навряд чи ви помилитесь, коли скажете, що другий за обсягом прибутків залишить першого далеко позаду. І мабуть саме так на полицях магазинів з’являються такі цікавинки як крем для верхніх повік та крем для нижніх, тонік для правої щоки та тонік для лівої, лосьон для великого пальця і для середнього, і для мізинця, для шиї, для попи тощо. Над цим можна довго іронізувати. Якби…

Якби це частково не мало сенсу. Якщо увімкнути здоровий глузд і вміння порівнювати й аналізувати, то не обов’язково бути лікарем-дерматологом або косметологом, щоб зрозуміти: шкіра на різних ділянках тіла відрізняється, щонайменше, за своєю щільністю. Навколо очей вона ніжна та чутлива, а на п’ятах – дуже жорстка. Обличчя та руки завжди відкриті й зазнають впливу зовнішіх чинників, тоді як інші зони здебільшого захищені одягом. Отже, доволі просто зробити висновок – вибір засобів для догляду за шкірою визначається її потребами та особливостями: щільністю, проникністю та схильністю до зовнішнього впливу.

кожа лица

Які ділянки нашого тіла потребують особливої уваги?

Сяючі очі

З огляду на те, що уже багато років практично кожен виробник косметики створює креми для шкіри навколо очей – ця зона потребує специфічного догляду. У цій ділянці шкіра тонка й чутлива, з високою проникністю.Тут розташовано багато судин, тому в разі найменшого травмування під очима з’являються синці та набряки. Тож жінка, яка взагалі не доглядає за шкірою навколо очей, у свої сорок побачить у дзеркалі зморшки та «мішки» під очима.

догляд за шкірою

Які ж засоби слід застосовувати, щоб очі сяяли? На думку Яни Зубцової та Тійни Орасмяе-Медер, авторок книги «Бьюти-мифы. Вся правда о ботоксе, стволовых клетках, органической косметике и многом другом», шкірі навколо очей потрібні менш щільні та менш жирні засоби, ніж для обличчя. «Науково кажучи, вони мають містити менше ліпідів та більше інгредієнтів, що зміцнюють судини».

Шия та декольте: приховати вік!

Про вік жінки яскраво промовляє її шия. Шкіра в цій зоні тонка й ніжна. До того ж, наша шия постійно в русі – ми піднимаємо та нахиляємо голову, крутимо шиєю в різні боки, тож експлуатуємо її на повну. Тому зморшки тут з’являються швидко, а позбутися їх – завдання не з легких. Проте попередити можна. Якщо вам ще немає 40 років, допоможе живильний крем. До того ж, не обов’язково дорогий. Якщо ж ви у віці «за…», у пригоді стануть стимулюючі креми. І не забувайте робити пілінги – шиї вони необхідні. А ще в будь-якому віці важливо слідкувати за поставою. Ніщо так сильно не псує стан шиї та «овал» обличчя, як постійний нахил голови донизу. Саме та положення, у якому ми проводимо безліч часу – за гаджетами, готуванням, прасуванням тощо. Хребет зазнає надмірних навантажень і щоб захистити його, організм утворює в ділянці сьомого шийного хребця «подушку» з жирової та сполучної тканин – так звану холку. І вона додає віку більше, ніж будь-які зморшки. До того ж, з появою холки порушується кровопостачання мозку, що призводить до головного болю, запаморочення та гіпертонії. Тож якщо хочете тривалий час залишатися молодою й здоровою – подбайте про поставу, намагайтесь тримати голову рівно й робіть спеціальні вправи, щоб запобігти появі холки ( їх можна знайти в мережі).

зачем нужны крема для лица

Якщо йдеться про декольте, то воно потребує кремів, багатих на вітамін Е, жирні кислоти та стимулюючі компоненти. Зазвичай це пептиди, екстракт ікри (Caviar Extract) та комплекс ДНК (DNA). До речі, для зони декольте також важлива постава. Сутулі, згорнуті всередину плечі сприяють швидкій появі зморшок у цій ділянці тіла.

Губки бантиком

Ще одна зона обличчя часто змушує нас хвилюватися – це губи та шкіра навколо них. Будь-якій жінці псують настрій вертикальні зморшки, які утворюються навколо губ з роками. Їх називають «кісетними». На думку Яни Зубцової і Тійни Орасмяе-Медер, запобігти їхній появі за допомогою кремів неможливо. У цьому випадку допоможуть ін’єкції гіалуронової кислоти. А в якості профілактики зморшок – засоби для губ з ефектом push-up, так звані плампери. Вони активізують місцевий кровообіг, перешкоджаючи виникненню кісетних зморшок. Водночас червона облямівка губ стає більш яскраво окресленою – це стирає з обличчя п’ять-десять років. А головне – не курити. Куріння – найшвидший шлях до появи кисетних зморшок!

Доглянуте тіло

Коли йдеться про тіло, то й воно має зони, що потребують особливої уваги. На відміну від обличчя, шкіра тіла більш щільна, а на деякий ділянках – п’ятах, ступнях і ліктях – жорстка. Тут необхідна «важка артилерія» –баттери та щільні креми. Для всього іншого –живота, сідниць або плечей– достатнього одного зволожуючого лосьону.

догляд за тілом

Оксамитові ручки

Шкіра рук – ще один індикатор віку. Наші руки майже завжди відкриті, тому саме вони зазнають впливу побутової хімії, миючих засобів та антисептиків. Намагаючись позбутися бруду і мікробів ми водночас позбуваємось захисного ліпідного шару, що призводить до зневоднення та передчасного старіння шкіри.Тому одна з головних вимог до засобів для догляду за руками – щоб їх було важко змити. Ще одна не менш важлива властивість – загоювальний ефект. Для шкіри рук це необхідність, оскільки саме на ній найчастіше з’являються мікротріщини. Відповідно, дуже корисно, якщо крем для рук містить пантенол і вітамін В5. Через те, що шкіра рук часто зазнає агресивного впливу, догляд за нею має бути більш активним – після кожного миття рук з милом або використання миючого засобу слід наносити на шкіру спеціальний крем, раз на тижень робити пілінг (можна саморобний – з цукру та оливкової олії), а під час господарських робіт завжди носити рукавички. І ваші ручки будуть оксамитовими!


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook