уход за кожей

Під особливим наглядом!

Нам – жінкам – завжди хочеться мати привабливий вигляд. І зовсім не важливо, скільки нам років – 20 або 90, і куди ми збираємося – чи то винести сміття або відвідати театр – бажання бути привабливою і подобатися, щонайменше самій собі, – частина жіночої природи. Ось саме тому полиці у ванній кімнаті або дамський столик зазвичай забиті різними засобами для догляду за шкірою. Але от питання: чи дійсно для збереження краси та молодості необхідна така кількість кремчиків, тоніків, сироваток, лосьйончиків? Чи правда, що для кожного сантиметру шкіри потрібен свій крем? А якщо ні, то якого «набору» буде цілком достатньо? Спробуємо розібратися.

Навіщо нам ціла купа кремів?

Як ви вважаєте, який сенс виробникам створювати один універсальний крем, який би дбав про шкіру на будь-якій ділянці тіла, коли можна створити безліч засобів для кожнісінького сантиметру шкіри і продавати, продавати, продавати? Погодьтеся, обсяги прибутків в останньому випадку будуть значно більші, ніж у першому. Ось так на полицях магазинів і в салонах краси з’являються: кремчик для нижніх повік, кремчик для верхніх повік, для правої щоки і для лівої щоки, для великого пальця і для мізинця, для шиї, для попи тощо. Над цим можна багато і довго іронізувати. Якби…

Якби це частково не мало сенсу. Якщо увімкнути здоровий глузд і вміння порівнювати й аналізувати, то й не обов’язково потрібно бути лікарем-дерматологом, косметологом, щоб зрозуміти: наша шкіра на різних ділянках тіла відрізняється, щонайменше за своєю щільністю. Ділянки навколо очей дуже ніжні, чутливі, тому не терпітимуть грубого поводження, тоді як п’яти – ну дуже жорсткі!

кожа лица

Вимальовується очевидна закономірність – вибір засобів для догляду за шкірою визначається її потребами та особливостями. А саме – щільністю, проникністю, схильністю до впливу зовнішніх чинників.

Які ж місця нашого тіла потребують особливого догляду та уваги?

Чарівні очки

З огляду на те, що ось уже багато років практично кожен виробник косметичних засобів створює креми для шкіри навколо очей – ця зона потребує особливої уваги. Шкіра тонка, чутлива, з високою проникністю. У цій ділянці розташовано багато судин, що пояснює швидку появу синців у разі найменшого травмування, набряклість. Тому якщо жінка до 40 років взагалі не доглядає за шкірою навколо очей, то наближатися до цього віку вона буде разом зі зморшками.

Які ж потрібні особливі засоби для того, щоб очі сяяли? На думку Яни Зубцової та Тійни Орасмяе-Медер, авторів книги «Бьюти-мифы. Вся правда о ботоксе, стволовых клетках, органической косметике и многом другом», шкірі навколо очей потрібні засоби не такі в’язкі і жирні, як креми для обличчя. «Науково кажучи, вони мають містити менше ліпідів. Плюс важливо використовувати препарати з інгредієнтами, що зміцнюють судини».

догляд за шкірою

Шия і декольте: не видати свій вік!

Ніщо так не видає вік жінки, як її шия. Шкіра в цій зоні тонка і ніжна. Крім того, шиєю ми постійно крутимо, повертаючи головою праворуч-ліворуч, опускаємо голову, притискаючи підборіддя. Загалом експлуатуємо шию як можемо. Тому зморшки тут з’являються швидко, а от позбутися їх – завдання не з простих. Відповідно, краще запобігти появі неприємних «складочок».

Що ж допоможе? Якщо вам ще немає 40 років – живильний крем – те що потрібно! До того ж не обов’язково дорогий. Якщо ж ваша вікова цифра перестрибнула «ЗА», на допомогу прийдуть стимулюючі креми. І не забувайте робити пілінги! Шиї це також дуже потрібно.

зачем нужны крема для лица

А ось зона декольте потребує кремчиків, багатих на вітамін Е і жирні кислоти, а також стимулюючі компоненти. Це можуть бути, наприклад, пептиди, екстракт ікри (Caviar Extract), комплекс ДНК (DNA).

Губки бантиком

Є ще одна зона на обличчі, про яку хвилюється багато жінок, – це губи. Точніше, шкіра навколо них. Ці жахливі вертикальні зморшки, які утворюються з роками, називають «кісетними». На думку Яни Зубцової і Тійни Орасмяе-Медер, авторів вищезгаданої книги, краще не спокушатися тим, що будь-який крем для губ допоможе впоратися з цим неприємним явищем. «Кісетні зморшки формуються пізно, і боротьба з ними за допомогою кремів малоефективна. Це той випадок, коли б я порадила ін’єкції гіалуронової кислоти. А як профілактика зморшок – засоби для губ з ефектом push-up, так звані плампери. Вони активізують місцевий кровообіг і тим перешкоджають виникненню кісетних зморшок. А заодно і червона облямівка губ стане більш яскраво окресленою – це теж “зніме” з обличчя п’ять-десять років. І головна профілактика – не курити. Тому що тут куріння точно надає негативного ефекту».

косметика для обличчя

Таке прекрасне тіло

Ну а що ж можна сказати щодо шкіри всього нашого тіла? Чи є тут особливі зони, що потребують індивідуального підходу?

Так, і тут є про що поговорити. Але, на відміну від обличчя, принцип, за яким ми обираємо «фаворитів», тут протилежний. А саме – грубість і жорсткість шкіри. Такими властивостями відрізняються п’яти, ступні, лікті. Вони і потребують підключення «важкої артилерії». Це баттери для тіла та щільні креми.

Усе інше, про що ми так переживаємо (живіт, сідниці, плечі), не потребує особливого підходу. Тому немає жодного сенсу купувати окремо кремчик для живота, а окремо – для сідниць.

Оксамитові ручки

Ще одна область тіла, яка зрадницьки видає вік жінки, – це наші руки. По-перше, вони практично завжди відкриті, найчастіше піддаються механічним пошкодженням, переважно миються з милом або із використанням антисептиків. І от, намагаючись позбутися бруду і мікробів, ми одночасно змиваємо і живильний крем, що й призводить до сухості шкіри.

догляд за тілом

Тому одна з важливих вимог до засобів для догляду за руками – це щоб вони важко змивалися. Цим частково зумовлено те, що основа кремів для рук відрізняється від основи кремів для всього тіла. Ще одна не менш важлива якість – загоювальний ефект. Для шкіри рук – це справді must have. Саме на ній найчастіше з’являються мікротріщини. Відповідно, дуже непогано, якщо крем для рук містить пантенол, вітамін В5.

І звичайно ж, у зв’язку з тим, що шкіра рук зазнає агресивнішого впливу, догляд за нею має бути більш активним. До речі, ми вже писали про догляд за шкірою рук, тому підказки шукайте в одному з попередніх номерів нашого журналу. Ну і, будьте завжди красивими!


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook