онкологія

Зниження слуху та шум у вухах все частіше зустрічається у хворих на рак

Нове дослідження вчених з Каліфорнійського університету показало, що зниження слуху та шум у вухах все частіше виникає у пацієнтів, які лікуються від найпоширеніших форм раку.

Результати дослідження опубліковані в журналі BMJ Supportive & Palliative Care.

Вчені виявили, що більше половини пацієнтів з онкологічними захворюваннями, які проходили хіміотерапію, мали  проблеми зі слухом.

«Втрата слуху та шум у вухах є дуже поширеними проблемами у тих, хто вилікувався від чотирьох найпоширеніших видів раку (рак молочних залоз, рак легенів, рак шлунку, рак матки), – сказав автор дослідження Стівен В. Ченг.

У дослідженні взяли участь понад 250 людей. Більшість учасників, у яких діагностовано рак, після лікування мали проблеми зі слухом та відчували шум в вухах.

«Хоча люди часто недооцінюють проблеми зі слухом, наші висновки вказують на необхідність перевірки слуху тим, хто отримав перемогу над раком»,  – сказала співавтор дослідження Крістін Міасковскі.

Нагадуємо, у іншому дослідженні було виявлено, що пероральний препарат занубрутініб допомагає більшості пацієнтів, у яких була діагностована лімфома.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook