В Україні новий ковідний антирекорд: понад 26 тисяч хворих за добу

В Україні виявили новий різновид штаму коронавірусу «Омікрон»: що про нього відомо?

Перші 7 випадків захворювання виявили у Чернівецькій області.

Про це 28 липня повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Там уточнили, що йдеться про різновид «Омікрону», який називають типом ВА.5.

Наразі 7 випадків захворювання виявили у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип «Омікрону» вже є в інших регіонах.

У МОЗ наголосили, що Covid-19 все ще нікуди не зник, він мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.

Новий різновид коронавірусу вперше зафіксували ще в січні 2022 року, а відслідковувати його поширення ВООЗ почало від квітня. Цей штам є спорідненим до «Омікрона», який домінує у всьому світі від кінця 2021 року.

Спеціалісти кажуть, що поки немає жодних ознак того, що штам BA.5 небезпечніший за «Омікрон» або будь-який інший варіант. Але за даними ВООЗ, штам BA.5 був причетний до 52% випадків зараження коронавірусом наприкінці червня, при цьому у США рівень захворюваності на BA.5 перевищив 80%.

Чи діє вакцина на цей різновид вірусу? У МОЗ зазначають, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Україна має готуватися до чергової хвилі COVID-19, про яку свідчить зростання захворюваності, про це повідомляв міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Джерело: Zaxid


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook