Набув чинності новий реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації

У МОЗ повідомили про оновлення реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню) за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

До реєстру включено і препарати імуносупресії для пацієнтів в посттрансплантаційному періоді.

Алгоритм отримання препаратів імуносупресії передбачає кілька кроків:

  1. Консультативний висновок з планом лікування. Перед випискою зі стаціонару трансплантолог/імунолог складає та видає на руки реципієнту консультативний висновок з планом лікування, в якому вказано міжнародні непатентовані назви (МНН) та уточнені торговельні назви необхідних препаратів і їх рекомендована доза.
  2. Електронний рецепт. У кожному центрі трансплантації має бути лікар, який обіймає посаду трансплант-координатора і до якого після виписки зі стаціонару має звернутися пацієнт. Трансплант-координатор вносить план лікування з консультативного висновку трансплантолога/імунолога до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) та виписує електронний рецепт з МНН на потрібний препарат, але зазначає, які саме торговельні назви імуносупресантів необхідні пацієнту. Реципієнт також може звернутися до найближчих медичних установ, де є трансплант-координатор, щоб мати посттрансплантаційний супровід: проходити необхідні обстеження та отримувати електронний рецепт на необхідні ліки. Отримувати консультативну допомогу з приводу результатів планових обстежень, можливих змін у стані здоров’я тощо реципієнт має можливість також у трансплантолога/імунолога центру, де він отримав лікування методом трансплантації.
  3. «Доступні ліки».  Інформацію про місцезнаходження аптек та наявність в них необхідних ліків можна уточнити в інформаційно-довідковій службі НСЗУ за телефоном: 16-77.

Попередній Реєстр, затверджений наказом МОЗ України від 27 жовтня 2022 р №1931 втратив чинність.

Завантажити новий реєстр можна за посиланням.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook