Синє світло, яке випромінюється цифровими пристроями, завдає шкоди здоров’ю

Вченим вдалося з’ясувати, що синє світло, будь то від сонця або пристроїв, може негативно впливати на здоров’я людини. У новому дослідженні показано, що чим старше людина, тим більше на неї впливає  випромінювання від цифрових пристроїв.

Результати дослідження опубліковані в на сайті Університету Орегону.

Перед тим, як перевірити свою гіпотезу на людях, вчені протестували її на плодових мушках. Вони помістили мушок у пробірку. Спочатку мушки знаходились в темряві, потім із темряви їх помістили на світло і спостерігали, як синє світло від пристроїв на них впливає. Через деяких час науковці помітили зміни у плодових мушках. Як виявилось, синє світло стає більш небезпечним з часом.

«Ми виявили, що синє світла впливає на мозок, рухові здібності та тривалість життя плодових мушок», – сказала автор дослідження Джага Гібултович.

Вчені відзначають, що природне освітлення має вирішальне значення для циркадного ритму людини — 24-годинного циклу фізіологічних процесів, таких як активність мозкових хвиль, вироблення гормонів і регенерація клітин. Але синє світло від смартфонів небезпечне для людини, вважають вчені.

Раніше ми писали, що світло від смартфонів може навіть впливати на вироблення гормонів, створюючи дисбаланс, який може негативно позначитися на якості сну.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook