Хворий на ВІЛ чоловік повністю вилікувався – це четвертий випадок в історії медицини

Чоловік, у якого ще у 1980 році був діагностований ВІЛ, скоріш за все повністю вилікувався.  В історії медицини це четвертий такий випадок.

Під час лікування від лейкемії хворий отримав кістковий мозок від донора, у якого була рідкісна мутація ДНК, що робить його несприйнятливими до вірусу, передає Бі-бі-сі.

Чоловіку, який вилікувався і який попросив не називати його імені, зараз 66 років. І йому вже не обов’язково приймати препарати, необхідні для нейтралізації ВІЛ в організмі.

За його словами, дізнавшись, що вірусу у нього більше немає, він відчув величезну подяку.

Як відбулося “зцілення”?

Пацієнт лікувався в лікарні не від ВІЛ, а від лейкемії – одного з найбільш поширених видів раку крові.

Команда медиків вирішила, що 63-річному (на той момент) чоловіку необхідна пересадка кісткового мозку, щоб замінити клітини крові, уражені раком, на нові. За щасливим збігом обставин підходящий йому донор володів рідкісною природною мутацією, що дає клітинам стійкість до ВІЛ.

За пацієнтом після пересадки ретельно спостерігали. Вірус зникав з його тіла поступово. І на сьогоднішній день чоловік знаходиться в ремісії вже протягом 17 місяців.

Зазначається, що пересадка кісткового мозку не зробить революції в лікуванні ВІЛ, яким на сьогоднішній день в світі заражені близько 38 млн осіб, адже Це складна процедура з серйозним ризиком побічних ефектів.

Нагадуємо, вчені знайшли нове застосування лікам від інфекцій, викликаних вірусом ВІЛ.

Джерело: Уніан

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook