Рак молочної залози

Онкологи попередили про приховану небезпеку, пов’язану з пандемією COVID-19

Люди стали частіше звертатися за медичною допомогою з уже пізніми стадіями раку. Через побоювання «підхопити вірус» вони не йдуть на огляд до лікарів. Онкологи прогнозують, що це може спричинити епідемію онкологічних захворювань.

Результати дослідження опубліковані в журналі JAMA Network Open.

Лікарі з Онкологічного центру Мура проводили дослідження протягом останніх років.

Виявилось, що хоча загальна кількість діагнозів була приблизно однаковою у 2019 та 2020 роках, були значні відмінності серед діагнозів раку молочної залози I і IV стадії.

Наприклад, у 2019 році у 63,9% пацієнтів було виявлено I стадію раку молочної залози, а у 2020 році цей показник зменшився до 51,3%.

Крім того, у 2020 році збільшилася кількість пацієнтів, у яких діагностували останню стадію раку молочної залози.

«Пандемія спонукала принаймні деяких пацієнтів відкласти візит до лікаря, це унеможливлює виявлення раку на ранній стадії», – сказала авторка дослідження Джейд Зіфей Чжоу.

Онкологи попереджають: чим раніше виявити онкологічне захворювання, тим більше шансів вилікуватися. Збільшення випадків, коли пацієнти звертаються до лікарів вже із пізніми стадіями раку, неодмінно призведе до зростання рівня смертності через онкозахворювання.

Раніше лікар розповів нашому виданню про лікування раку молочної залози, фактори ризику, міфи в мамології.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook