Нове дослідження зруйнувало надії на універсальні ліки від раку

Вчені після проведення останнього дослідження попереджають, що наразі немає можливості створити універсальні ліки від раку.

Дослідження TracerX являє собою гігантське дослідження, що охоплює сім різних досліджень протягом дев’яти років і простежує розвиток і ріст 126 пухлин недрібноклітинного раку легенів у 421 пацієнта.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Висновки похмурі й підкреслюють той факт, що рак — це настільки складне захворювання, що універсального лікування, можливо, ніколи не буде. Кожна людина і кожен тип раку унікальні, що робить практично неможливим націлене на всіх лікування. Це означає, що профілактика і раннє виявлення пухлин — найкращий спосіб дій, оскільки після метастазування пухлин їх стає все важче лікувати.

Вчені у новому дослідженні з’ясували, як пухлини диференціюються і поширюються. Дослідження показало, що агресивні ракові клітини, що поширюються по всьому організму, зароджуються на ранніх стадіях розвитку пухлини, що свідчить про те, що раннє втручання може бути корисним для запобігання метастазуванню.

Крім того, було виявлено, що пухлини з найпоширенішими клітинними клонами і генетичними відмінностями найбільш здатні до повторного виникнення в інших ділянках тіла, що вказує на можливість нової діагностики для виявлення пацієнтів з високим ризиком.

Можливо, найзначнішим відкриттям стало те, що, аналізуючи кров пацієнта на наявність фрагментів пухлинної ДНК, лікарі можуть передбачити повторну появу пухлини за 200 днів до того, як її буде виявлено на комп’ютерній томографії. Це відкриття дає значний запас часу для початку профілактичного лікування.

“З огляду на практично нескінченні можливості, в яких може розвиватися пухлина, і дуже велику кількість клітин у пухлині на пізній стадії, що може становити кілька сотень мільярдів клітин, досягнення виліковування всіх пацієнтів із пізньою стадією захворювання є складним завданням”, — сказав професор Чарльз Суонтон з Інституту Френсіса Кріка та Університетського коледжу Лондона.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook