біодрук органів

Медицина майбутнього: вчені удосконалюють технологію створення штучних органів

Вчені кафедри матеріалознавства та інженерії POSTECH представили новаторську технологію друку, яка дає їм змогу писати і наносити малюнок на різні біополімери з точністю скальпеля хірурга.

Досі 3D-біодрук чудово підходив для створення штучних органів і відновлювальної пластичної хірургії, але з деякими біомолекулами він не справлявся. Нова стратегія друку дала змогу команді зберегти структуру і молекулярну функцію біополімерів за допомогою серії етапів випаровування і затвердіння.

Результати дослідження опубліковані в журналі Advanced Science.

Зазначається, що тривимірні біополімерні структури мають високу роздільну здатність. Це схоже на будівництво з “Лего”, тільки з молекулами замість пластикових цеглинок. Процес друку відбувається за кімнатної температури та без будь-яких добавок, тому біополімери залишаються неушкодженими.

Технологія 3D-біодруку має потенційно широкий спектр застосувань у галузі медицини. Точний контроль над розміром і геометрією надрукованих біополімерів із субмікронною роздільною здатністю дає змогу створювати штучні тканини й органи, які близько імітують ті, що є в людському тілі. Це може зробити революцію в трансплантації органів.

Загалом, ця технологія здатна зробити значний внесок у сферу регенеративної медицини та розроблення ліків.

За словами професора Сеунг Су О, цей прорив уперше в історії показує “можливість друку 100% функціонально і структурно активних біополімерів у надтонких 3D структурах”. Почесний професор Чжун Хо Дже додав, що ця техніка перспективна для друку матеріалів із різними властивостями, як-от квантові крапки та вуглецеві нанотрубки.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook