Новий метод: які наукові знання можуть допомогти виявити синдром дефіциту уважності

Вчені з Університету медицини та медичних наук RCSI виявили, що інформація про народження дитини та про перебіг вагітності може бути корисною для прогнозування СДУГ.

СДУГ — неврологічне порушення, що виникає внаслідок мінімальних пошкоджень чи ураження мозку. Найчастіше такі порушення відбуваються під час народження. Але вчені з’ясували, що є й інші фактори, які можуть допомогти передбачити розвиток СДУГ у дітей.

Результати дослідження опубліковані в журналі в Development and Psychopathology.

У дослідженні взяли участь понад 10.000 дітей з США у віці від 9 до 10 років. Батьків дітей запитували про те, як відбувалися пологи і про перебіг вагітності, а потім проводили тести для визначення когнітивних здібностей дітей.

Вчені вивчали різні фактори, які можуть впливати на здоров’я дітей. Використовуючи сучасні технології, дослідники виявили, що 17 із 40 факторів були особливо ефективними для прогнозування СДУГ у дітей.

«Ми знаємо, що певні фактори в період вагітності можуть мати довгострокові наслідки для здоров’я дитини. Але не так багато досліджень намагалися кількісно визначити, наскільки корисною може бути інформація про перебіг вагітності для прогнозування симптомів СДУГ у дітей», – сказав автор дослідження Ніам Дулі.

Тепер вже вчені знають, що саме може передбачити розвиток СДУГ у дітей. Серед факторів, які впливають на розвиток СДУГ, науковці виявили такі:

  • паління батьків;
  • споживання наркотиків;
  • наявність у матері інфекцій сечовивідних шляхів;
  • низький рівень заліза у матері.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook