Новий кардіологічний пластир може дати нове життя слабкому серцю

Новий кардіологічний пластир може дати нове життя слабкому серцю

Вчені з Канади заявили про розробку нового серцевого пластиру, завдяки якому можна буде буквально відновити серце після інфаркту.

Частина клітин серцевого м’яза в результаті зупинки серця вмирає, а їх місце займають фібробласти – це клітини сполучної тканини. Вони не здатні скорочуватися, тому й утворюють на серці щось на зразок шраму, який залишиться назавжди.

Щоби запустити серце, вчені пропонують використовувати ультра гнучкий кардіологічний пластир, розроблений професором Кібретом Мекванінтом та його колегами з Університету Манітоби.

Концепція серцевих пластирів як методу лікування серцевої недостатності не нова. Але новий виріб дещо відрізняється від попередніх.

«На сьогоднішній день для установки серцевих пластирів майже завжди потрібна операція. Наші нові пластирі мають здатність змінювати форму. Його можна складати та стискати у шприц або катетер, що дозволяє його вводити та транспортувати до ослабленого серцевого м’яза без хірургічного втручання. Після доставки пластиру до органу, він міняє свою форму на початкову і інтегрується в серцевий м’яз», – заявив Кібрет Мекванінт.

При порушенні функцій серце не може забезпечити тканини достатньою для метаболізму кількістю крові. Новий серцевий пластир зміг відновити більшість функцій у пошкодженому серці на моделі тварин.

Результати досліджень вчені опублікували на сайті Nature Biomedical Engineering.

Також нещодавно ми писали, що вчені розробили вакцину-пластир від COVID-19.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook