мавпяча віспа

Мавпяча віспа може викликати проблеми із серцем – дослідження

У 31-річного чоловіка з підтвердженою інфекцією мавпячої віспи розвинувся гострий міокардит приблизно через тиждень після появи перших симптомів захворювання.

Про це повідомляє видання JACС.

Пацієнт звернувся до клініки через п’ять днів після появи симптомів мавпячої віспи, включаючи погане самопочуття, міалгію, лихоманку та численні набряки на обличчі, руках і геніталіях. Через декілька днів пацієнт звернувся за медичною допомогою, повідомивши про відчуття стиснення в грудній клітці, що поширюється через ліву руку.

Лікарі діагностували в нього гострий міокардит.

«Цей випадок показав можливі ускладнення з серцем, пов’язані з інфекцією мавпячої віспи», — сказала Ана Ізабель Піньо, доктор медичних наук, відділення кардіології госпітального центру університету Сан-Жуан у Португалії та провідний автор дослідження.

Вона додає: «Ми вважаємо, що повідомлення про цей причинно-наслідковий зв’язок може підвищити обізнаність наукового співтовариства та медичних працівників щодо гострого міокардиту як можливого ускладнення, пов’язаного з віспою мавп».

Автори стверджують, що необхідні подальші дослідження, щоб визначити взаємозв’язок між віспою мавп і серцевими хворобами.

Джерело: MedicalXpress

Нещодавно у ВООЗ заявили, що кількість випадків віспи мавп у всьому світі протягом року перевищила 50 тисяч, але поширення хвороби в деяких частинах Європи та Америки уповільнилося.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook