Вакцину від Pfizer можна використовувати для дітей молодшого віку

У вересні українцям можуть дозволити щеплення четвертою дозою від COVID-19

В Україні продовжує зростати кількість хворих на коронавірус. За минулий тиждень зафіксовано 11,4 тис. випадків, що на 2,3 тис. більше, ніж позаминулого тижня. Але рівень госпіталізації та кількість летальних випадків залишається відносно невисокою.

Про це повідомив Михайло Радуцький в своєму Телеграм-каналі.

Наразі система охорони здоров’я готова до нової хвилі хвороби. Через військові дії постраждали зокрема й медичні заклади, які були відведені під лікування «ковіду»: зруйнувано18 лікарень, 15 – пошкоджено, ще близько 100 знаходиться в окупації. Але навіть в такий ситуації розгорнуто 40 тис ліжок, з них 3,7 тис. у відділеннях інтенсивної терапії, готові до використання більше 6 тис. апаратів ШВЛ.

За словами Михайла Радуцького, найнадійніший спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби – вакцинація.

«Традиційно кількість пацієнтів з вірусними респіраторними захворюваннями зростає восени. Тому раджу терміново зробити щеплення, не чекаючи нової хвилі. Адже ми не можемо собі дозволити навантажувати медичну систему під час війни великою кількістю пацієнтів з ковідом», – написав Михайло Радуцький.

Згідно з статистикою, українці почали активніше звертатись до кабінетів щеплення: у червні від COVID-19 вакциновано 215 тис. людей, у липні – 250 тис., у серпні – 438 тис. людей. Принаймні одну дозу в Україні отримали майже 52% дорослого населення, базовий курс вакцинації пройшли 49,3%, перший бустер зробили 6,3%.

«Найближчим часом МОЗ планує дозволити робити другу бустерну дозу (загалом четверте щеплення) всім громадянам, хто зробив останнє щеплення більше ніж шість місяців тому. Щоб дізнатись, яку дозу та коли вам потрібно ввести, звертайтесь до сімейного лікаря», – сказав Михайло Радуцький.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook