Лікарі розповіли, чому «фруктове дихання» не варто ігнорувати

Кетоацидоз — гостре ускладнення цукрового діабету, переважно 1-го типу, причиною якого можуть бути абсолютна або відносна нестача інсуліну внаслідок несвоєчасної діагностики цукрового діабету або недостатнього чи нерегулярного введення інсуліну. Саме через цей стан може виникнути «фруктове дихання».

Про це розповіли лікарі виданню Times Now.

За словами лікарів, важливо знати про ознаки розвитку діабету та негайно звернутися за медичною допомогою, оскільки це може призвести до небезпечних наслідків.

Лікарі вважають, що якщо ви страждаєте на діабет, сильна зміна запаху дихання може бути ознакою кетоацидозу. Високий рівень кетонів в організмі призводить до підвищення кислотності крові та фруктового запаху.

Як високий рівень цукру в крові викликає специфічний запах?

Коли у людини діабет, в організмі недостатньо інсуліну для забезпечення контролю рівня цукру в крові. Не отримуючи достатньо енергії, тіло починає розщеплювати як паливо жирні кислоти, і це сприяє накопиченню в крові кислотних хімічних речовин. Одним із них є ацетон, який надає запаху з рота фруктового аромату.

Крім того, у крові може з’явитися надлишок кетонів, які можуть накопичуватися до небезпечних рівнів, викликаючи кислотність крові.

Лікарі кажуть, що найкращий спосіб уникнути специфічного запаху, це контролювати рівень кетонів в крові, а також вчасно звертатися за медичною допомогою до лікарів.

Джерело: Times Now

Раніше ми писали, який запах дратує жінок і заспокоює чоловіків.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook