нічні жахіття

Вчені з’ясували, чим для здоров’я небезпечні нічні жахіття

Згідно з дослідженнями Бірмінгемського університету, люди, які часто бачать погані сни, мають вищий ризик розвитку деменції.

Про це повідомляє 24 канал.

У дослідженні вивчили дані понад 600 дорослих чоловіків і жінок віком від 35 до 64 років; і 2600 дорослих у віці 79 років і старше. Усі учасники не мали деменції на початку дослідження.

Учасники заповнили низку анкет, включаючи Піттсбурзький індекс якості сну, який включає питання про те, як часто люди бачать погані сни. Ці дані були проаналізовані за допомогою статистичного програмного забезпечення, щоб з’ясувати, чи учасники, які бачать погані сни, мають більшу ймовірність погіршення когнітивних функцій і діагностування деменції.

Дослідження показує, що люди, яким щотижня сняться погані сни, у 4 рази частіше відчувають зниження когнітивних функцій протягом наступного десятиліття, тоді як у людей похилого віку вдвічі частіше діагностують деменцію.

Виявилось, що літні чоловіки, яким щотижня сняться погані сни, мали в 5 разів більше шансів на розвиток деменції, ніж літні чоловіки, які не бачили поганих снів.

Джерело: 24 канал

Раніше ми писали, психолог Тереза Чунг розповіла виданню Express, які бувають нічні жахіття та як від них позбутися.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook