комар

Кусають не всіх: який запах людей приваблює комарів?

Запах деяких людей “смачніший” для комарів. Вчені виявили, що в деяких регіонах комарі, які переносять вірус Viscerophilus tropicus, що викликає лихоманку Зіка та Денге, еволюціонували, щоб кусати лише людей.

Результати дослідження опубліковані на сайті ScienceDaily.

У результаті досліджень науковці виявили два віруси, що залишаються на шкірі людини та роблять її аромат привабливим для цих комах. Мова йде про лихоманку Денге та Зіка.

Більше того, комар, який вкусив заражену цими вірусами людину, може переносити їх наступним своїм жертвам.

Вірус Зіка найчастіше атакує немовлят, які народилися в інфікованих жінок. Спалахи цих хвороб реєструють лише в екзотичних країнах, наприклад, Південній Африці. Однак українці можуть привезти віруси додому з відпусток.

Проводячи аналіз, вчені помітили, що кілька молекул найчастіше зустрічаються у тварин, яких кусали комарі. Наприклад, у крові може знаходиться ацетофенон. Ця молекула дуже сильно приваблює кровопивць. Такий же результат дослідники отримали, провівши аналіз зразків шкіри хворих на лихоманку Денге та Зіка.

Нагадуємо, раніше вчені з’ясували, який колір одягу людини може приваблювати комарів.

Джерело: ТСН

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook