Як збільшити тривалість життя: 5 порад від лікаря-довгожителя

Американський невролог доктор Говард Такер у свої сто років продовжує медичну практику. Він визнаний “найстарішим лікарем у світі”. Лікар-довгожитель дав поради, як збільшити тривалість життя.

П’ять правил лікаря-довгожителя

1. Не сидіти без роботи на пенсії

«Якщо вам пощастило зробити кар’єру, яка вам подобається, і ви все ще можете працювати, подумайте про відстрочку виходу на пенсію», – каже він.

Як зазначає доктор Такер, багато людей, які виходять на пенсію і стають неактивними у своєму повсякденному житті, наражаються на підвищений ризик зниження когнітивних функцій.

«Коли я не працюю, мені подобається проводити час зі своїми чотирма дітьми та 10 онуками, ходити на снігоступах та дивитися спортивні змагання Клівленда», – додає містер Такер.

2. Підтримання форми та фізична активність

«Плавання, біг підтюпцем, піші прогулянки та катання на лижах до 80 років зберігали мене сильним і здоровим», – пояснює містер Такер.

І хоча чоловік уже не катається на лижах, і не такий активний, як раніше, він на біговій доріжці долає близько 5 км у швидкому темпі більшу частину днів на тиждень.

3. Не палити

Висловлюючись про куріння, містер Такер ставить собі риторичним питання: «навіщо комусь хотіти вдихати в легені щось, крім свіжого повітря, коли життя і так коротке?»

Він згадує, як відвідував медичні збори, де лікарі з цигаркою в роті радили пацієнтам кинути палити, бо це «приборкає апетит і заспокоїть нерви».

«Сьогодні ми знаємо, що куріння сигарет призводить до раку, інсульту, захворювань периферичних артерій, ішемічної хвороби серця та інших легеневих та серцево-судинних захворювань», – каже невролог.

4. Не обмежувати себе

Містер Такер розповів, що його дружина чудово готує і допомагає дотримуватися здорової та різноманітної дієти. Так, вони їдять салат з кожним прийомом їжі, люблять таку зелень, як китайська капуста, броколі та брюссельська капуста.

«Справжній секрет довголіття полягає в тому, що секретів немає. Але ми живемо щодня і вмираємо один раз, тому ми маємо максимально використовувати час, який у нас є», – зазначає лікар.

5. Не припиняйте вчитися та розвиватися

Лікар розповідає, що займаючись неврологією понад сім десятиліть, він був свідком еволюції медицини від лоботомії до нових комп’ютерних методів візуалізації. Говорячи про прогрес, містер Такер додає, що передаючи іншим свої знання, намагається вчитися новаціям і сам.

«Мені дуже подобається навчати моїх ординаторів та студентів, і я багато в них вчуся», – зауважує лікар.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook