аптека

Ляшко попередив про перевірки аптек для запобігання неконтрольованому зростанню цін

Міністерство охорони здоров’я відслідковує ціноутворення на лікарські засоби, також продовжує працювати гаряча лінія, і якщо в якомусь аптечному закладі фіксується зростання цін на певні ліки, Держлікслужба може провести оперативну перевірку.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Крім того, він розповів, як війна вплинула на ціни на ліки.

«З першого дня війни ми перейшли на щотижневий режим аналізу цін на ліки, і те що ми фіксуємо зараз, за останній тиждень, порівняно з 1 лютого 2022 року, зростання цін фіксується на рівні 12%. Водночас, коли інфляція у нас – на 14%. Тому по факту ми не бачимо спекулятивного підйому цін на лікарські засоби. Ми бачимо певне здорожчання лікарських засобів по різних номенклатурах по різному, але вітчизняні виробники підняли якнайменше ціни на лікарські засоби. Деякі препарати навіть здешевшали», – сказав Ляшко.

Він нагадав, що в Україні продовжує діяти програма “Доступні ліки”, громадяни можуть отримати препарати від діабету, серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми безоплатно або з невеликою доплатою. Також ліки можна отримати в рамках гуманітарної допомоги.

Також він зауважив, що зараз спостерігається зменшення споживання лікарських препаратів саме в аптечному сегменті – порівняно з довоєнним періодом в чотири, а в деяких регіонах – уп’ятеро.

Джерело: Укрінформ

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook