У МОЗ розповіли, скільки отримали від держави аптеки, які працюють за договорами про реімбурсацію

Аптечні заклади, які уклали договір про реімбурсацію з НСЗУ, за відпущені пацієнтам «Доступні ліки» та інсулін за 6 місяців роботи, отримали від держави 1 млрд 84 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ на офіційному сайті відомства.

«Держава забезпечує доступними ліками всіх українців, які їх потребують. З початку війни ми зробили низку спрощень у програмі, наприклад, ліки можуть відпускати і за паперовими рецептами. Важливо, що Нацслужба здоров’я України передає відомості на оплату вчасно, а казначейство здійснює перерахування за принципом пріоритетності з урахуванням коштів, які надходять на єдиний казначейський рахунок», – відзначив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Нагадаємо, до програми реімбурсації включені ліки для пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму, розлад психіки та поведінки, нецукровий діабет.

Також програма покриває відшкодування інсулінів. Ліки за програмою відшкодування пацієнти отримують за електронними чи – на час війни – паперовими рецептами.

Водночас українці можуть отримувати ліки для стаціонарного чи амбулаторного лікування як гуманітарну допомогу у точках видачі ліків.

Джерело: МОЗ України

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook