супербактерії

Стійкі до антибіотиків супербактерії все більше вбивають людей

В останні роки надмірне вживання антибіотиків при будь-яких захворюваннях призвело до того, що ці препарати іноді «не працюють» при більш серйозних інфекціях.

Більше того, під час пандемії COVID-19 багато людей приймали неконтрольовано антибіотики. CDC попереджає, що людству загрожує стійкі до ліків супербактерії. Так, у США стійкість до багатьох бактерій виросла на 15%.

Про це йдеться у звіті уряду США, повідомляє Reuters.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), у 2020 році кількість внутрішньолікарняних бактеріальних інфекцій також зросла більш ніж на 15% порівняно з 2019.

Крім того, протягом першого року пандемії понад 29400 людей померли від інфекцій, стійких до антибіотиків. Із них майже 40% заразилися в лікарні.

Стійкість до ліків виникає при неконтрольованому прийомі антибіотиків та інших протимікробних препаратів, що дозволяє деяким бактеріям еволюціонувати в «супербактерії», на які не діють ліки.

У звіті CDC зазначено, що призначення антибіотиків може бути доцільним, коли ризики бактеріальних або грибкових інфекцій невідомі, але пацієнт має знати про ризики резистентності і про ризик розвитку стійкості до антимікробних препаратів.

Нагадуємо, з серпня цього року аптеки в Україні не зможуть продавати антибіотики без рецепту.

Джерело: Reuters

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook