аптека ночью

У людей, які працюють позмінно, найвищий ризик розвитку інсульту

Вчені з’ясували, як робота в нічні зміни впливає на здоров’я людини. Серед проблем зі здоров’ям, які можуть виникнути у таких працівників, вони назвали діабет, інфаркт, рак та інсульт.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neurobiology of Sleep and Circadian Rhythms.

Більш того, науковці з’ясували, що повернення до нормального графіку не завжди допомагає покращити здоров’я. Тобто, якщо людина деякий час вже працює вночі, то повернувшись до денних змін в неї ще декілька років буде підвищений ризик розвитку небезпечних захворювань.

«Позмінна робота  збиває наш біологічний годинник, і це має негативні наслідки на здоров’я людини», – сказав автор дослідження Девід Ернест.

Як показали результати дослідження, негативний вплив позмінної роботи на здоров’я зберігається протягом тривалого часу. Цикли сну та неспання у працівників з часом не поверталися до норми.

Щоб зменшити негативні наслідки від позмінної роботи, Ернест радить людям підтримувати регулярний графік часу неспання, сну та їжі.  Крім того,  він радить не вживати їжу з високим вмістом жиру, займатися спортом, не вживати алкоголь та не палити.

Раніше вчені з’ясували, чи впливає час прийому їжі на тривалість життя.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook