Інновація

Експерти розповіли, як наш організм розуміє, що час перестати рости

Морфогенез – формування просторової організації організму та його частин. В організмі людини клітини певним чином формують органи та архітектуру просторової організації тіла. Але як наш організм розуміє, коли потрібно припинити зростання, намагались з’ясувати науковці.

Група німецьких вчених розкрила таємницю, як змінюються органи залежно від розміру тварини.

Дослідження вчених опубліковано в журналі Nature.

Професора кафедри біохімії Маркос Гонсалес-Гайтана та Френк Юліхер знайшли відповідь на це питання, простеживши за зростанням клітин плодової мушки Drosophila.

«Наша команда, що складається з біологів, біохіміків, математиків та фізиків, ставила собі за мету проаналізувати, що відбувається на рівні кожної клітини», – сказав Маркос Гонсалес-Гайтана.

Вчені досліджували ключовий морфоген DPP, що бере участь у розвитку плодової мушки. Виявилося, що у невеликій тканині DPP переважно поширюється за допомогою дифузії між клітинами. Але його концентрація швидко падає, утворюючи вузький градієнт. З іншого боку, у великих тканинах DPP, які потрапили всередину клітин, сильно рециклюються, що дозволяє розширити градієнт на велику площу.

«Таким чином, ми знайшли універсальну відповідь на питання, яке Аристотель задавав майже 2500 років тому: як яйце дізнається, коли припинити своє „дозрівання“, щоб з нього вийшла курка?», – зробив висновок Маркос Гонсалес-Гайтана.

Раніше ми писали, що клітини людини навчились виробляти антибактеріальну милоподібну речовину.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook