Вчені винайшли спрей, який дозволить позбутися хропіння

Експериментальний препарат, який перешкоджає блокуванню верхніх дихальних шляхів при апное уві сні, пройшов випробування на тваринах та перших добровольцях.

Результати дослідження опубліковані в журналі Chest.

Обструктивне апное — найпоширеніше порушення сну, у якому дихання постійно зупиняється через колапс верхніх дихальних шляхів. При цьому в людини непомітно виникає дефіцит кисню, зростає рівень кров’яного тиску, порушується сон. Все це підвищує ризики розвитку різних захворювань та передчасної смерті. Апное уві сні проявляється частими перервами у диханні та хропінням.

Головним способом лікування цієї хвороби залишається використання приладів для штучної вентиляції легенів. Зараз вчені працюють над створенням нових ліків.

Так, нещодавно науковці довели, що помітну роль розвитку обструктивного апное грають калієві канали TASK-1 – мембранні білки, які беруть участь у контролі верхніх дихальних шляхів. Тому деякі фармацевтичні корпорації вже працюють над створенням препарату – інгібітора TASK-1. Цей засіб пройшов доклінічні та перший етап клінічних випробувань.

Амаль Осман та його колеги працюють над експериментальним препаратом BAY2586116, який пригнічує TASK-1 на мембранах клітин верхніх дихальних шляхів, дозволяючи м’язам підтримувати їх відкритими уві сні. У недавніх експериментах вчені використали речовини у вигляді назальних крапель, спрею, а також при прямому нанесенні за допомогою ендоскопа.

Випробування проводили на 13 піддослідних тваринах, а також на 12 добровольцях, частина з яких отримували BAY2586116, а частина – плацебо. Потім вчені відслідковували тиск повітря у верхніх дихальних шляхах під час сну. Препарат продемонстрував відмінні результати, дозволивши зберігати повітроносні проходи відкритими в усіх учасників.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook