Нове відкриття: клітини людини виробляють антибактеріальну милоподібну речовину

Дивовижна здатність клітин організму людини, яку виявили вчені, може надихнути науковців на створення нових антибіотиків.

Співробітники Інституту Говарда Х’юза виявили, що деякі клітини, які не є частиною імунної системи, вивільняють білок з антибактеріальними властивостями, який нагадує за дією мило.

Дослідження опубліковано в журналі Science.

«Всі клітини наділені деякою здатністю боротися з інфекціями», – вважає імунолог Джон Макмікінг, дослідник Медичного інституту Говарда Х’юза при Єльському університеті. Тому науковці вирішили дослідити різні клітини.

Вчені заражали клітини людини бактеріями сальмонели. Їм вдалося виділити білок, який діяв на бактерію дивовижним чином. Науковці виявили, що раніше невідомий білок APOL3 проникає у бактерії та якимсь чином вбиває їх.

У молекулі APOL3 є гідрофільна та гідрофобна частини. Завдяки гідрофільній частині APOL3 розчинний у воді, а за допомогою гідрофобної –  він проникає у ліпіди, що утворюють мембрану. Білок розчиняє внутрішню мембрану бактерій. Вченим цей процес нагадує, як мило змиває жир.

Чи можна за допомогою APOL3 покращити дію антибактеріальних препаратів, покаже час.

Раніше ми писали, чи впливають пробіотики на імунну систему.

Джерело: ScienceNews


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook