сіль

Дієтолог розповіла про наслідки надмірного споживання солі для жіночого організму

Сіль може підтримувати чимало фізіологічних процесів у нашому організмі. Водночас, важливо дотримуватися балансу в споживанні цього продукту, оскільки надмірна кількість солі в організмі може нашкодити.

Особливо це стосується жіночого організму, який потребує натрію та великої кількості калію. Про наслідки надмірного споживання солі для жінок розповіла дієтолог Наталя Самойленко.

Зазначається, що споживання понад 5 гр натрію і менше 3,5 гр калію на добу може призвести до підвищення артеріального тиску, а також збільшує ризик серцево-судинних ускладнень.

При цьому основним джерелом натрію є сіль.

Експерти ВООЗ відмітили, що запобігти близько 2,5 млн смертей можна, скоротивши споживання солі до рекомендованого рівня. Серед суспільства цей продукт залишається обов’язковим у приготуванні різних страв. Популярність обробленої їжі у раціоні людини (шинка, бекон, сир, готові закуски), цукру і трансжирів усуває продукти з високим вмістом клітковини, харчових волокон та калію (овочі, фрукти, цільнозернові злаки). Багато хто забуває про те, що саме ці продукти є ключовими у здоровому раціоні.

Жіночий організм потребує натрію, який міститься в солі, для підтримки об’єму плазми крові, кислотно-лужного балансу, передачі нервових імпульсів і нормальної функції клітин. Водночас, при надмірному споживанні цього мікроелемента можна отримати зворотній ефект і підвищення артеріального тиску в довгостроковій перспективі.

Норма споживання солі

Щоб уникнути небажаних наслідків, варто дотримуватися норми споживання солі:

  • для дорослих – менше 5 гр (трохи менше чайної ложки),
  • а для людей із серцево-судинною патологією – 2,3 гр.

Також краще замінити звичайну кухонну сіль на йодовану.

Джерело: Дивогляд


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook