В Україні планують створити реєстр граничних цін на низку ліків

Кабінет Міністрів на засіданні 4 жовтня ініціював створення реєстру граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти.

Про це у Телеграмі повідомив представник КМУ у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Внесено зміни до ряду постанов КМУ щодо референтного ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти. Запроваджено державне регулювання цін шляхом встановлення граничних оптово-відпускних цін на основі референтного ціноутворення на лікарські засоби, що зареєстровані в Україні, та включені до Національного переліку, та щодо яких за результатами державної оцінки медичних технологій підготовлено висновок уповноваженого органу з рекомендаціями щодо включення лікарського засобу до Національного переліку», – написав Мельничук.

За його словами, передбачено затвердження Міністерством охорони здоров’я відповідного реєстру граничних оптово-відпускних цін на зазначені лікарські засоби.

КМУ також здійснив у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених МОЗ на 2022 рік у загальному фонді держбюджету, перерозподіл видатків.

Зокрема, шляхом зменшення обсягу видатків споживання на 36 061,6 тис. гривень за бюджетною програмою «Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та збільшення обсягу видатків споживання на 36 061,6 тис. гривень за програмою «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру», а саме для придбання реабілітаційного і діагностичного обладнання для реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, які мають ризик формування інвалідності, та дітей з інвалідністю.

Джерело: Укрінформ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook