овочі

Дієтолог назвала овочі, які допоможуть зберегти здоров’я мозку

Щоб запобігти деменції, приділяти увагу здоров’ю мозку потрібно з самого дитинства. Цей головний орган центральної нервової системи контролює більшість функцій в нашому організмі. Дієтолог Емі Гудсон розповіла, які овочі слід додати до свого раціону, щоб зберегти здоров’я мозку.

Раціон харчування має складатися з:

  • зелених листових овочів;
  • хрестоцвітних овочів;
  • помаранчевих овочів;
  • буряка.

Дієтолог розповіла про користь овочів для здоров’я мозку.

Зелені листові овочі

Зелені листові овочі містять вітамін К, фолієву кислоту, бета-каротин та лютеїн, які відіграють важливу роль у здоров’ї мозку. Крім цього, вони багаті на антиоксиданти, які допомагають боротися з пошкодженням клітин в організмі. Дослідження, опубліковане в журналі Neurology, показує, що вживання однієї порції листових зелених овочів на день допомагає сповільнити погіршення когнітивних функцій із віком.

Хрестоцвіті овочі

Хрестоцвіті овочі також можуть позитивно вплинути на здоров’я мозку. Вони містять вітамін К, який покращує пам’ять. Ці види овочів, у тому числі броколі, брюссельська капуста, цвітна капуста, китайська капуста, є потужним джерелом фолієвої кислоти, яка важлива для когнітивної функції.

Помаранчеві овочі

Овочі помаранчевого кольору (морква, червоний перець) є чудовими джерелами бета-каротину, який пов’язаний з покращенням когнітивного здоров’я через його антиоксидантну дію. Згідно з дослідженням Biomolecules, бета-каротин також є потенційно корисним засобом для лікування нейродегенеративних захворювань.

Буряк

Буряк – гарне джерело вітамінів, які сприяють здоров’ю мозку. Нітрати збільшують приплив крові до мозку, що покращує когнітивні функції. Було показано, що фолієва кислота, яка входить до складу буряка, допомагає знизити ризик низки неврологічних та психологічних розладів.

Нагадуємо, раніше лікар назвала фрукти і овочі, які лікують від жіночих хвороб.

Джерело: Ukrhealth

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook