Колір має значення: лікар назвала фрукти і овочі, які лікують від жіночих хвороб

Лікар-ендокринолог Емі Келлер радить звертати увагу на колір овочів і фруктів. Це допоможе захистити жіночий організм від деяких захворювань.

З віком жінки часто страждають від захворювань очей та порушень когнітивних функцій. Науковці довели, що споживання фруктів і овочів яскравих кольорів може допомогти при подібних проблемах зі здоров’ям.

Результати дослідження опубліковані в журналі в Nutritional Neuroscience.

Виявилось, що фрукти та овочі яскравих кольорів допомагають запобігти втраті зору та когнітивних порушенням.

«Дієта з високим вмістом фруктів і овочів, які містять каротиноїди, пов’язана з гарним здоров’ям та довголіттям, а також меншим ризиком хронічних захворювань», – сказала Емі Келлер доцент кафедри ендокринології, метаболізму та діабету Університету Колорадо.

У роботі докладно описано кілька дегенеративних станів, від аутоімунних захворювань до деменції, які, навіть з урахуванням відмінностей у тривалості життя, у жінок виникають набагато частіше, ніж у чоловіків.

Якщо взяти всі аутоімунні захворювання разом узяті, то жінок, які страждають від них, буде майже 80%. Таким чином, через цю вразливість жінки потребують додаткової профілактичної допомоги. І тому, як вважають науковці, їм потрібно переглянути свою дієту, щоб додати до раціону корисні фрукти та овочі.

Раніше ми розповідали, чим корисна черешня та які вітаміни містить ягода.

Джерело: 24 канал

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook