дружба

Названі причини, чому дружба корисна для здоров’я

Нещодавні дослідження показали, що самотність негативно впливає на наше самопочуття, а дружба, навпаки, позитивно впливає на психічне і фізичне здоров’я. Чим більше друзів, тим краще себе почуває людина, в неї менший ризик розвитку ожиріння та гіпертонії, вважають американські вчені.

«Нам не обов’язково постійно спілкуватися. Інколи нам потрібно насолоджуватися власним простором, але всім людям потрібні соціальні взаємодії», – йдеться в повідомленні на сайті MedicalNewsToday.

В нещодавньому дослідженні вчені спостерігали за чоловіками у віці 32 років. Ті, хто повідомили, що мали багато друзів у дитинстві, мали нижчий артеріальний тиск і менший ризик розвитку ожиріння, ніж інші учасники.

«Люди налаштовані на спілкування, і соціальні зв’язки є невід’ємною частиною міцного здоров’я та благополуччя. Такі зв’язки потрібні нам, щоб виживати та процвітати, так само, як нам потрібні їжа, вода та кисень», – вважає лікар Скот Кайзер.

І навпаки, інше дослідження показало, що самотність може призвести до багатьох психічних розладів, вживання алкоголю, до безсоння, і навіть може сприяти проблемам із фізичним здоров’ям.

«Соціальна ізоляція та самотність мають негативний вплив на здоров’я. Вплив самотності на здоров’я можна порівняти з впливом викурювання 15 сигарет на день або з недостатньою фізичною активністю. Просто знайдіть хвилинку [на] спілкування з кимось  (навіть за допомогою короткого телефонного дзвінка) – це може зменшити відчуття самотності, тривоги, депресії та захистить мозок від різних хвороб», – додає Скотт Кайзер.

Раніше ми розповідали про ефективні способи, як позбутися від жахливої апатії і повернути інтерес до життя.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook