Бактерії ротової порожнини можуть підвищувати вразливість організму до деяких захворювань

Бактерії ротової порожнини можуть підвищувати вразливість організму до деяких захворювань

Стоматологи з Університету Луїсвілля (Uofl) та їхні колеги виявили, що білки, що виробляються епітеліальними клітинами ротової порожнини, захищають людину від вірусів, що потрапляють в організм через рот. Але вони також з’ясували, що бактерії ротової порожнини можуть підвищувати вразливість до деяких інфекцій.

Результати дослідження опубліковані в журналі PNAS.

Лямбда-інтерферони, які продукуються епітеліальними клітинами в роті, служать для захисту людей від потрапляння до організму вірусної інфекції. З’ясувалося, що бактерії ротової порожнини Porphyromonas gingivalis знижують виробництво та ефективність цих важливих білків.

«Наші дослідження виявили певні патогенні види бактерій, які спричиняють захворювання пародонту. Ці бактерії можуть повністю пригнічувати виробництво інтерферону та підвищувати вразливість організму до вірусної інфекції», – сказала Джухі Багайткар, доцент кафедри імунології ротової порожнини та інфекційних захворювань UofL. Вона додає: «Ці бактерії відіграють ключову роль у регулюванні противірусних реакцій».

Нещодавні клінічні дослідження також показують, що ці бактерії порожнини рота можуть підвищити ризик захворювання на ВІЛ, герпес та ВПЛ.

Дослідники виявили зв’язок між P. gingivalis та безліччю інших захворювань, включаючи ревматоїдний артрит, хворобу Альцгеймера та рак стравоходу.

Раніше ми писали, вчені виявили, що бактерії, які живуть на кішках, можуть допомогти людям справлятися зі складними захворюваннями шкіри.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook