МОЗ розробило проект постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації закладів охорони здоров’я». Проектом постанови пропонується встановити мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності.
Про це повідомляє Liga Zakon.
Раніше постановою КМУ було встановлено мінімальний розмір нарахованої зарплати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці. Тепер же йдеться про рішення не лише продовжити цей гарантований рівень оплати праці для медиків на 2023 рік, а й пошири його на фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я.
МОЗ вже розробило проект постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації закладів охорони здоров’я».
Проектом постанови пропонується встановити мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці на рівні не менше:
- 20000 грн для осіб, які займають лікарські посади у закладах охорони здоров’я (крім лікарів-інтернів), а також посади фармацевтів у закладах охорони здоров’я (крім фармацевтів-інтернів), посади професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я та посади професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров’я;
- 13500 грн для осіб, які займають посади у закладах охорони здоров’я, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців (крім лікарів- інтернів та фармацевтів-інтернів).
Тож вона дозволять з 1 січня 2023 року підвищити базову зарплату медичним, фармацевтичним працівникам та фахівцям з реабілітації закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності. При цьому, згаданий вище рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником закладу охорони здоров’я шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Джерело: Liga Zakon