Під час війни суттєво зріс попит на заспокійливі та снодійні ліки

В Україні від початку повномасштабної війни зросла кількість продажів препаратів для психічного здоров’я, зокрема заспокійливих та снодійних.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в етері телемарафону “Єдині новини” 21 квітня.

“Ми бачимо зростання кількості продажів препаратів, які стосуються проблем з психічним здоров’ям. Люди часто купляють заспокійливі, снодійні – і це зростає з початку війни. Ми бачимо зростання продажів цих препаратів, і тут ми також звертаємось до всіх людей – не спішіть купувати ці препарати. Зазвичай треба проконсультуватися з сімейним лікарем в першу чергу, з психологом”, – зазначив він.

Існує низка методик, які дозволять покращити психічне здоров’я без застосування ліків.

Однак медикаментозне лікування має застосовуватись виключно за рекомендацією лікаря-психотерапевта або психіатра, наголошує очільник МОЗ.

“У нас ще з радянських часів сформована стигма навколо звернення до психіатра, психолога. І це було в суспільстві. Людину, яка мала проблема з психічним здоров’ям, ізолювали”, – сказав Ляшко.

Міністр наголошує, що звернення до фахівців із ментального здоров’я має стати нормальним явищем, особливо під час війни.

“Звернутись до психолога, до сімейного лікаря з консультацією по психологічну підтримку – це є норма і це повинно бути в кожного. Якщо ми відчуваємо, що щось не так, як було у звичному житті – не соромтесь звернутись, не шукайте симптоми в інтернеті, не йдіть в аптеку шукати “щось від нервів”, а просто проконсультуйтесь”, – каже Ляшко.

Джерело: Українська правда


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook