У столиці понад 10 тисяч туристів купили «ковідні» довідки

Правоохоронці міста Києва викрили масштабну схему з підробки довідок про вакцинацію від коронавірусної інфекції та результати ПЛР-тестів.

З початку 2021 року шахраї видали понад 10 тисяч фальшивих документів туристам, що планували подорож за кордон, і заробили на цьому близько 5 млн гривень.

Як повідомили у пресслужбі Головного управління СБУ в Києві та області, 48-річний чоловік, який організував шахрайську схему, раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за підробку документі. Підпільну лабораторію він організував у власній квартирі. Потенційних клієнтів шукав через турагенства міста Києва, де працювали його родичі.

За даними слідства, його подільники пропонували туристам «зручне» отримання довідок для подорожей без відвідування лабораторії, проходження вакцинації чи здачі ПЛР-тестів. В якості бонусу пропонувалось придбати одразу 2 довідки – для вильоту за кордон і для повернення додому. Коштував один такий «документ» 500 грн.

Викрили схему співробітники СБУ спільно зі слідчими Дніпровського управління поліції Києва за процесуального керівництва столичної прокуратури.

У шахрая вилучили сфальсифіковані довідки про ПЛР-тести та про вакцинацію, а також підроблені печатки медичних установ. Зараз встановлюють всіх причетних до оборудки осіб, в т.ч. і тих, хто скористався цими послугами.

Джерело: Вечірній Київ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook