Яка вакцина ефективна проти штаму Delta – результати досліджень

Американські вчені протестували дію трьох вакцин від компаній Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson та виявили, яка з них найбільш ефективна проти нового штаму COVID-19. Повідомляється, що вакцина Moderna показала найкращий результат проти штаму коронавірусу Дельта. Препарати інших виробників теж ефективні у запобіганні госпіталізації та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби навіть у разі інфікування штамом Delta.

Як повідомив віцепрезидент Інституту Регенштрайфа та автор дослідження Шон Гранніс, «вакцини залишаються виосокоефективними у запобіганні госпіталізації та потраплянню до відділень невідкладної допомоги навіть за наявності нового штаму».

Що відомо про дослідження?

У дослідженні взяла участь мережа VISION, що включає 7 організацій, які аналізують дані систем охорони здоров’я США аби вивчати ефективність вакцин від COVID-19. Вона проаналізувала понад 32 тисячі звернень пацієнтів із 9 штатів впродовж літа 2021 року, коли Delta був домінантним штамом. Вчені виявили, що невакциновані люди з коронавірусною хворобою у 5-7 разів частіше потребують госпіталізації. Вони також перевірили ефективність різних вакцин. За результатними дослідження, у запобіганні госпіталізації:

• вакцина від Moderna показала ефективність на 95%;
• вакцина від Pfizer – на 80%;
• вакцина від Johnson & Johnson – на 60%.

У запобіганні потраплянню до відділень невідкладної допомоги:
• вакцина Moderna ефективна на 92%;
• вакцина Pfizer – на 77%;
• вакцина Johnson & Johnson – на 65%.

Джерело: Regenstrief Institute


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook