Covid-19

У ВООЗ розповіли, скільки ще триватиме пандемія COVID-19

У Всесвітній організації охорони здоров’я переконані, що зможуть оголосити про закінченні пандемії COVID-19 у 2023 році.

У ВООЗ відзначили, що 11 березня 2023 року виповнилося три роки з того часу, як організація вперше охарактеризувала глобальний спалах COVID-19 як пандемію.

«Щодо Covid, 30 січня 2020 року я оголосив надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я міжнародного значення», – каже генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреїсус.

За його словами, на той час було зареєстровано менше 100 випадків COVID-19 за межами Китаю, і не було жодного смертельного випадку в інших країнах.

Вже через три роки, за офіційними даними, майже 7 мільйонів людей померли від COVID-19. Однак як припускають у ВООЗ, реальна кількість смертей набагато більша.

Наразі, за словами Тедроса Адхана Гебреїсуса, становище значно покращилось. Вперше щотижнева кількість зареєстрованих смертей нижча, ніж коли три роки тому вперше було використане слово “пандемія”.

«Поліпшення суттєве. Я впевнений, що в якийсь момент цього року ми зможемо сказати, що COVID-19 закінчився і як надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров’я міжнародного значення, і як пандемія», – говорить гендиректор ВООЗ.

За словами Тедроса Адхана Гебреїсуса, наразі найважливіше, щоб людство засвоїло уроки пандемії. Йдеться про важливість громадського здоров’я, науки та міжнародного співробітництва.

У ВООЗ також зазначили, що питання, як почалася пандемія, залишається без відповіді.

Джерело: Українська правда


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook