ЮНІСЕФ надав Україні близько 700 000 доз вакцини від поліомієліту

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 600 000 доз оральної вакцини від поліомієліту (ОПВ) та 99 720 доз інактивованої (ІПВ). Україна отримала вакцини безоплатно як гуманітарну допомогу.

Про це повідомляє пресцентр МОЗ України.

«Майже рік тому ми зафіксували спалах поліомієліту в Україні, згодом у якості реагування ми розпочали додаткові раунди з імунізації. Наразі загроза поширення поліо нікуди не зникла, навпаки, через вторгнення росії вона зросла ще більше. Саме тому наш пріоритет – забезпечити можливість щеплення всіх дітей, хто цього потребує. Я вдячний нашому постійному партнеру – Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) за систематичну допомогу нашій країні та її майбутньому», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Закупівля стала можливою завдяки фінансовій допомозі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Японії.

«Українська система охорони здоров’я стикається з неймовірними викликами. Разом із партнерами ми працюємо над тим, щоби попри війну діти й дорослі в Україні вчасно отримували захист від інфекційних хвороб. Спалах поліо в країні триває: якщо ваша дитина пропустила щеплення від поліомієліту, будь ласка, надолужте пропущене якнайшвидше», – сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Наразі вказана вакцина була розподілена та розвезена по регіонах. Зокрема, Одеська та Київська області отримали близько 24 тисяч доз вакцини ОПВ, Дніпропетровська – понад 28 тисяч, Харківська –18 тисяч, більше 15 тисяч отримали Вінницька, Волинська області.

Поліомієліт – високоінфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Параліч може наступати на все життя, і багато жертв поліо отримують інвалідність через це захворювання. 5–10 % паралізованих помирають через ураження дихальних м’язів.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook