Алкоголь та ліки

Які лікарські засоби несумісні з алкоголем?

В інструкціях до багатьох ліків написано, що їх не можна поєднувати з алкоголем. Однак у випадку з деякими препаратами така комбінація може призвести до дуже поганих наслідків.

Експерти розповіли, які поєднання можуть нашкодити здоров’ю.

Алкоголь та ліки: коли не можна змішувати?

Пропранолол

Ліки з цією діючою речовиною використовуються для лікування і полегшення симптомів ряду хвороб. Препарат зменшує частоту нападів стенокардії, підвищує переносимість фізичних навантажень, проявляє кардіопротективну дію. Після прийому одноразової дози спостерігається зниження систолічного та діастолічного артеріального тиску. Алкоголь також знижує кров’яний тиск, тому змішувати цей препарат і алкоголь не рекомендується. Така комбінація може завершитися різким падінням кров’яного тиску, запамороченням, нудотою та навіть непритомністю.

Ранітидин

Цей препарат приймають від печії. При змішуванні з алкоголем може виникнути тахікардія та раптові перепади артеріального тиску. Таке поєднання може викликати помутніння свідомості.

Антибіотики

Є кілька антимікробних препаратів, які вимагають повної відмови від алкоголю при їх прийомі. Метронідазол і тинідазол при змішуванні з алкоголем можуть викликати побічні ефекти: біль у животі, блювоту, прискорене або нерегулярне серцебиття. Також експерти застерігають не вживати спиртні напої разом з лінезолідом та доксицикліном.

Раніше ми писали, що алкоголь шкідливий не тільки для печінки, але й для мозку.

Джерело: The Sun


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook