Як зберігати ліки в аптеці за відсутності електроенергії – рекомендації Держлікслужби

У зв’язку із ситуацією, яка склалася внаслідок пошкодження енергосистеми України, що може спричинити довготривалу відсутність електроенергії, Держлікслужба наголошує про необхідність дотримання умов зберігання лікарських засобів.

Про це йдеться на сайті dls.gov.ua.

«Наближається зимовий період, тому для належного зберігання ліків критично необхідним є наявність світла та тепла. Звертаємось до керівників аптечних та лікувально-профілактичних закладів максимально забезпечити належні умови зберігання лікарських засобів», – йдеться в повідомленні на сайті.

Зазначається, що заздалегідь потрібно все продумати, щоб знеструмлення не застало заклади охорони здоров’я зненацька.

Держлікслужба рекомендує заздалегідь подбати про альтернативні засоби електроенергії та тепла, по можливості придбати бензинові або дизельні генератори, повербанки, портативні електростанції, кондиціонери та обігрівачі різних типів.

«Рекомендуємо розробити в системі якості лікарських засобів письмові інструкції на випадок відключення світла та провести навчання персоналу щодо забезпечення належних умов зберігання лікарських засобів, визначених виробником», – зазначають фахівці Держлікслужби.

Що стосується аптечних мереж, варто визначити аптеки, які будуть забезпечені альтернативними засобами електроенергії, до яких у разі відключення світла переміщатимуться лікарські засоби із інших аптек на тимчасове зберігання. Аптекам, які не забезпечені альтернативними засобами світла, слід подбати про переміщення лікарських засобів в аптеки інших суб’єктів господарювання, а також, по-можливості до лікувальних закладів (на договірній основі, за згодою).

Керівникам лікувально-профілактичних закладів (у разі відключення світла) необхідно забезпечити переміщення ліків на тимчасове зберігання із фельдшерсько-акушерських пунктів, пунктів здоров’я та амбулаторій до медичних закладів, які забезпечені альтернативними засобами електроенергії та тепла.

У Держлікслужбі нагадали про забезпечення умов зберігання лікарських засобів під час транспортування. Для цього необхідно забезпечити аптечні та лікувальні заклади сумками-холодильниками та засобами для фіксації температурного режиму.

Зазначається, що ліки, які зберігаються із порушенням температурного режиму, стають непридатними до вживання. Особливу увагу потрібно звернути на зберігання інсулінів та імунопрепаратів, зокрема вакцин.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook