Як покращити якість сну та позбутися безсоння без ліків: експерти дали поради

Здоровий сон – важливий так само, як і збалансоване харчування та регулярні фізичні вправи. Проблеми зі сном впливають на наше самопочуття. Існує безліч альтернативних природних методів профілактики безсоння. Експерти назвали деякі з них.

Ось кілька порад, які допоможуть позбутися безсоння:

  1. Не користуйтеся гаджетами перед сном. Світло від смартфонів шкідливе для сну. Воно порушує звичайні циркадні ритми сну, а також зменшує вироблення мелатоніну. Мелатонін – це гормон, що виділяється вночі і впливає на якість сну.
  2. Не пийте напої з кофеїном пізно ввечері. Вживання кави чи будь-яких інших напоїв, що містять кофеїн, негативно впливає на якість сну, оскільки кофеїн стимулює тіло виробляти більше енергії. Така підвищена енергія може зашкодити людині розслабитися вночі та добре виспатися.
  3. Засинайте в один і той же час. Коли у людини є свій графік сну, то це допоможе організму налаштовуватися на сон і засипати вчасно. Крім того, коли у людини є фіксований графік і вона висипається, вона менше відчуває тривогу.
  4. Не можна довго спати вдень. Якщо час, витрачений на сон вдень, є занадто довгим, то вночі буде важче заснути вчасно. Якщо довго спати вдень, людина ризикує прокинутися з почуттям важкості та інертності, що може мати протилежний ефект на працездатність

Нагадуємо, вчені з’ясували, що більш високі дози мелатоніну можуть покращити сон у людей похилого віку.

Джерело: Times Now

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook