сон людини

Вчені з’ясували, що більш високі дози мелатоніну можуть покращити сон у людей похилого віку

У невеликому дослідженні, в якому брали участь люди віком 55 років і старше, прийом 5 мг мелатоніну збільшував загальний час сну порівняно з плацебо.

Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Pineal Research.

Науковці із клініки Brigham and Women’s Hospital хотіли з’ясувати, чи може добавка мелатоніну у високих чи низьких дозах покращити якість сну. Команда вчених виявила, що більш висока доза мала значний вплив, збільшивши загальний час сну порівняно з плацебо більш ніж на 15 хвилин для нічного сну та на півгодини для денного сну.

«Безсоння поширене серед людей похилого віку і, враховуючи недоліки багатьох рецептурних снодійних ліків, багато людей повідомляють про прийом мелатоніну», – сказав автор дослідженя Чарльз Цейслер

Мелатонін допомагає регулювати цикл сну та неспання людини. Саме вночі виробляється 70% добової кількості мелатоніну, але у людей похилого віку рівень гормону значно нижчий.

Команда вчених виявила, що низька доза мелатоніну не змінювала загальний час сну. Зміни спостерігалися, коли учасники приймали більш високу дозу добавки. В людей похилого віку, які приймали 5 мг мелатоніну, збільшився час та покращилася якість сну.

Нагадуємо, вчені з’ясували, що поєднання мелатоніну з ванкоміцином зменшує ниркову недостатність.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook