В Україні обмежили обіг вироблених в Росії чи Білорусі ліків

Верховна Рада обмежила обіг вироблених в Росії чи Білорусі ліків. За ухвалення законопроекту в цілому проголосували 299 народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Відповідний законопроект №7313 парламент ухвалив у першому читанні. Ним пропонується встановити, що у державній реєстрації може бути відмовлено або скасовано її, якщо буде виявлено, що один, кілька або всі етапи виробництва лікарського засобу здійснюються підприємствами, виробничі потужності яких розташовані на території Росії або Білорусі.

У разі, зокрема встановлення факту, що заявник або його представник пов’язані з суб’єктами господарювання, які виробляють ліки та території Росії чи Білорусі, або здійснювали після 23 лютого правочини щодо участі у хоча б одному з етапів виробництва будь-якого лікарського засобу підприємством, розташованим на території цих країн, держреєстрація в Україні лікарських засобів такого заявника може бути тимчасово скасована шляхом припинення дії реєстраційного посвідчення.

На період введення воєнного стану в Україні уряд за поданням Міністерства охорони здоров’я може тимчасово зупинити експорт лікарських засобів у разі незабезпечення потреб системи охорони здоров’я в таких лікарських засобах у повному обсязі.

Джерело: Уніан

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook