фармгалузь

Вже зовсім скоро фармацевтична галузь України перейде на стандарти ЄС

В Україні незабаром набуде чинності оновлений закон “Про лікарські засоби”, завдяки якому регулювання фармацевтичної галузі перейде на стандарти ЄС.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

«Оновлений закон “Про лікарські засоби” імплементує найкращі європейські практики регулювання фармацевтичної галузі», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, у зв’язку з підготовкою до вступу України до Європейського Союзу робота над нормативно-правовими актами, що регулюють фармацевтичну галузь України, є “надзвичайно актуальною”.

Міністр наголосив, що оновлений закон покращить захист прав, здоров’я та інтересів споживачів, а також дозволить знизити рівень корупції на фармацевтичному ринку.

Оновлений закон визначає:

  • умови створення, фармацевтичного розроблення, доклінічних досліджень, клінічних випробувань (досліджень), державної реєстрації лікарських засобів;
  • умови виробництва в аптеці, призначення, застосування, імпорту, оптової та роздрібної торгівлі, дистанційної торгівлі, контролю якості, здійснення фармацевтичного нагляду ліків;
  • права та обов’язки юридичних та фізичних осіб, а також повноваження органів державної влади та посадових осіб у відповідній сфері;
  • створення умов розвитку фармацевтичної промисловості, формування сприятливого інвестиційного клімату, подолання технічних бар’єрів у міжнародній торгівлі лікарськими засобами.

Крім того, закон урегулює роботу інтернет-аптек, адже він встановлює правила дистанційної торгівлі лікарськими засобами населенню та підтримує екстериторіальність доставки.

Джерело: Кореспондент.net


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook