Антибіотикорезистентність

Все йде до того, що антибіотики перестануть працювати

Кожного року у світі помирає близько 700 тисяч людей внаслідок інфікування бактеріями, стійкими до антибіотиків. Про це заявив під час брифінгу очільник МОЗ Віктор Ляшко.

При втраті контролю над призначенням лікування антибіотиками цифра може збільшитися в рази та сягнути 10 млн смертей щороку вже через пару років.

За словами Віктора Ляшка, це не картина з фільму жахів. Він спрогнозував настання «постантибіотикової ери». Це означає, що антибіотики просто перестануть діяти навіть на елементарні мікроби.

«Будь-яка хвороба, що сьогодні при правильному та виваженому лікуванні антибіотиками проходить майже непомітно, цілком реально може стати смертельно небезпечною», – сказав очільник МОЗ.

Він повідомив, що на фоні епідемії коронавірусної хвороби фіксується чергове зростання продажу та використання антибактеріальних препаратів серед українців.

Також він нагадав, що антибіотики не активні щодо вірусів, у тому числі вірусу Sars-Cov-2.

«COVID-19, як і будь-яка інша вірусна інфекція, не є прямим показом для призначення антибіотиків. Призначення антибактеріальної терапії пацієнтам, хворих на COVID-19, виправдане лише при наявності ознак приєднання бактеріальної інфекції, а встановлення цих ознак – це прерогатива лікаря», – нагадав Віктор Ляшко.

Раніше ми писали, що золотистий стафілокок навчився захищатися від антибіотиків.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook