щитовидка

Вчені з’ясували, яку додаткову загрозу несуть захворювання щитовидної залози

Літні люди з гіпотиреозом, який також називають недостатньою функцією щитовидної залози, мають підвищений ризик розвитку деменції. До такого висновку дійшли науковці з Браунського університету.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neurology.

Гіпотиреоз виникає, коли щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів. Це може уповільнити метаболізм. Симптоми включають відчуття втоми, збільшення ваги та чутливість до холоду.

У деяких випадках захворювання щитовидної залози були пов’язані з симптомами деменції, які можуть бути оборотними за допомогою лікування. Люди мають знати про проблеми зі щитовидною залозою як можливий фактор ризику деменції та терапію, яка може запобігти або уповільнити необоротне зниження когнітивних функцій.

У дослідженні взяли участь понад 7800 людей у віці 75 років. Результати дослідження наступні: серед людей з деменцією 68 осіб, або 0,9%, мали гіпотиреоз, у порівнянні з 34 людьми без деменції, або 0,4%.

Коли дослідники врахували інші фактори, які можуть вплинути на ризик деменції, вони виявили, що люди старше 65 років з гіпотиреозом на 80% частіше мають деменцію, ніж люди того ж віку, які не мають проблем зі щитовидною залозою. Для людей молодше 65 років гіпотиреоз в анамнезі не був пов’язаний із підвищеним ризиком деменції.

Нагадуємо, лікар назвала причини, чому виникає слабкість, втома та апатія.

Джерело: 24 канал

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook