covid

У США дозволять фармацевтам призначати таблетки Paxlovid від коронавірусу

Управління, що відповідає за контроль ліків та продуктів  у США (FDA), дозволило фармацевтам призначати таблетки Paxlovid від Pfizer від коронавірусу.

Потреба в прийомі таблеток від COVID-19, дозволених для лікування нещодавно інфікованих людей із групи ризику для запобігання важкого перебігу, різко зросла останніми тижнями.

«Оскільки Paxlovid необхідно приймати протягом п’яти днів після появи симптомів, дозвіл державним ліцензованим фармацевтам призначати Paxlovid може розширити доступ до своєчасного лікування для деяких пацієнтів», — сказала Патріція Каваццоні, директор Центру оцінки та дослідження ліків FDA.

Зазначається, що пацієнти з позитивним результатом тесту на COVID-19 повинні принести свої медичні записи для перевірки фармацевтами на наявність проблем з нирками та печінкою. Фармацевт може призначити ці ліки пацієнту.

Але, якщо це можливо, то американська медична асоціація радить, щоб рішення щодо призначення ліків приймав лікар.

«Він (Paxlovid) не для всіх, і його призначення вимагає знання історії хвороби пацієнта, а також клінічного моніторингу побічних ефектів і подальшого спостереження, щоб визначити, чи покращується пацієнт», — сказав президент AMA Джек Реснек.

У FDA заявили, що фармацевти повинні направляти пацієнтів до медичного працівника, який має ліцензію на призначення ліків, якщо немає достатньої інформації для оцінки функції нирок або печінки.

Нагадуємо, Paxlovid знижує ризик госпіталізації і тяжкого перебігу COVID-19 у вакцинованих і невакцинованих пацієнтів.

Джерело: Reuters

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook