Лікар розповіла, чи можна включати кондиціонер, якщо вдома є діти

Розпочався сезон спеки, а значить і сезон роботи кондиціонерів. Однак існує поширена думка, що неправильне використання цієї техніки може призвести до небажаних наслідків: стати причиною застуди, запалення легенів і алергії.

Лікар-педіатр Ірина Платонова розповіла, чи так це насправді та чи слід використовувати кондиціонер у приміщенні, де є діти.

«Дітям можна перебувати у приміщенні, де працює кондиціонер. Можна навіть спати в кімнаті з ввімкнутим кондиціонером. Холодне повітря не спричиняє розвиток захворювань. Щоб захворіти на вірусне чи бактеріальне захворювання, потрібно вдихнути вірус чи бактерію, чи проконтактувати з ними, якщо ця інфекція передається контактно-побутовим шляхом», – пояснює фахівець.

Яких правил потрібно дотримуватися для безпечного користування кондиціонером?

  • Вчасно змінювати фільтри. Бактерія Legionella дуже любить “вологі” середовища: системи кондиціонування, зволожувачі повітря, оприскувачі. Вчасно не змінений фільтр може стати джерелом розмноження легіонелли, і як наслідок може виникнути пневмонія. Щоб цього не трапилося, потрібно слідкувати за технічним за гігієнічними обслуговуванням кондиціонера.
  • Потік повітря має бути спрямований догори, а не вниз.
  • Не потрібно довго перебувати під прямим потоком повітря, оскільки це може спричинити запалення м’язів.
  • Для уникнення різкого перепаду температур різниця між іншими кімнатами в будинку має бути не більше 5 градусів Цельсія.
  • Декілька разів на день слід провітрювати приміщення, де ввімкнутий кондиціонер, робити вологе прибирання.

Також читайте публікацію: Хлопчик або дівчинка — що каже наука про планування статі?

Джерело: Апостроф

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook