спорт

П`ять причин вийти завтра на пробіжку: експерти розповіли про користь бігу

Фізична активність запобігає виникненню серцево-судинних хвороб, допомагає відновити психічне здоров`я, покращує якість сну, а фізичні навантаження – поліпшують якість життя.

Про це повідомляє Центр громадського здоров`я МОЗ України.

Фахівці Центру здоров’я зауважують, що біг – це один із найпопулярніших видів спорту. Також вони розповіли, чому бігати дуже корисно для здоров`я. Ось декілька причин вийти завтра на пробіжку:

  1. Біг допомагає відновити психічне здоров’я. Біг знімає стрес, покращує настрій, збільшує кількість ендорфінів в організмі. Це ефективний спосіб побороти тривожність.
  2. Біг покращує якість сну. Оскільки біг належить до аеробних вправ, таким чином організм людини після пробіжки збільшить тривалість повільно-хвильового сну.
  3. Біг покращує серцево-судинну, метаболічну форму та профілактує ожиріння.
  4. Біг знижує артеріальний тиск та рівень холестерину. Дорослим рекомендовано займатися 40 хв. 3–4 рази на тиждень.
  5. Навіть 5–10 хв бігу на день із низькою інтенсивністю можуть покращити ваше життя.

Також у ЦГЗ нагадали, що у випадку хронічних захворювань або проблем зі здоров’ям варто проконсультуватися з лікарем та обрати ті фізичні активності, які підійдуть саме вам.

Крім того, згідно з новим дослідженням, всього 10 хвилин бігу середньої інтенсивності достатньо, щоб покращити настрій людині та когнітивні функції.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook