Мікробіом

Вчені з’ясували, як мікробіом кишечника впливає на розумові здібності людей

У нашому організмі більше 35 трильйонів бактерій. Мікробіом кишечника впливає не тільки на травлення, але і на імунітет і навіть на стан нервової системи. Нещодавні дослідження показали, що він поліпшує когнітивні функції.

Результати дослідження опубліковані в журналі JAMA Network Open.

Порушення когнітивних функцій – поширений неврологічний симптом. Він призводить до зниження концентрації уваги і погіршення пам’яті. Когнітивні порушення зустрічаються у постінсультному періоді, при розсіяному склерозі та при інших захворюваннях

Американські вчені хотіли вивчити зв’язок між мікробіомом кишечника та показниками когнітивних функцій у дорослих людей середнього віку. В дослідженні взяли участь понад 600 людей.

Виявилось, що є певний зв’язок між кількістю бактерій у кишечнику та неврологічними наслідками, а також когнітивними функціями. Наприклад, зниження різноманітності мікробіому було пов’язане з погіршенням когнітивних функцій.

«Дані нашого дослідження підтверджують зв’язок між мікробіомом та показником когнітивної функції», – сказала авторка дослідження Кеті Мейєр.

Нагадуємо, у новому дослідженні вчені з’ясували, що численні види бактерій, які живуть у кишечнику людини, можуть взаємодіяти з різними ліками.

Джерело: Medscape

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook