психічне здоровя

Вчені з’ясували, що стрес у помірній кількості може покращувати пам’ять

Помірний стрес покращує короткочасну пам’ять, яку люди використовують для виконання повсякденних завдань, наприклад, запам’ятовування номера телефону або пригадування маршруту, як дістатися до певного місця.

До такого висновку прийшли вчені з Університеті Джорджії.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neuropsychologia.

Помірні стреси забезпечують активацію головного мозку – одну з головних умов успішного виконання когнітивних завдань. Під час стресу активізується нервова система, гіпофіз, гіпоталамус і надниркова залоза, у тілі людини виробляється адреналін і норепінефрин, які покращують ефективність навчання й здатність до запам’ятовування. Крім того, стрес сприяє появі нових нейронів у мозку.

У новому дослідженні взяли участь 1000 людей. Учасники, які повідомили про низький або помірний рівень стресу, мали кращу пам’ять.

Однак, за словами вчених, є певний нюанс. Стрес позитивно впливає на пам’ять лише коли він незначний. Як тільки рівень стресу перевищить помірний рівень і стане постійним, стрес негативно буде впливати на пам’ять людини.

Хронічний стрес також може зробити людей більш сприйнятливими до різноманітних захворювань. Крім того, у таких людей може бути нудота, мігрень, високий кров’яний тиск та серцеві захворювання.

«Наші результати показують, що помірний рівень стресу був пов’язаний з появою нових нейронів у мозку, що призвело до кращої розумової діяльності», – сказав автор дослідження Ассаф Ошрі.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook