мавпяча віспа

Щеплення від мавпячої віспи забезпечує захист на 78% – дослідження

Нещодавно вчені оприлюднили дані, які вказують на те, що щеплення від мавпячої віспи вакциною Bavarian Nordic забезпечує захист на 78%.

Про це повідомляє видання Reuters.

В світі фіксують поодинокі випадки мавпячої віспи, але Всесвітня організація охорони здоров’я продовжує класифікувати цю хворобу як глобальну надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я, а це найвищий рівень небезпеки.

У новому аналізі були розглянуті дані щодо вакцини Bavarian Nordic (BAVA.CO). Виявилось, що щеплення забезпечило захист від віспи мавп на 78%. Очікується, що друга доза забезпечить ще більший і довготривалий захист.

Це вакцина на основі рекомбінантного вірусного вектору модифікованого Анкара-вірусу. Вона рекомендована для профілактики віспи, у тому числі в осіб з ослабленим імунітетом.

Віспа мавп – це зоонозне захворювання, яке передається від тварин до людини. Збудник відноситься до роду ортопоксвірусів, споріднений з чорною віспою, але протікає з більш легкими проявами і меншою летальністю. Ареалом поширення вважається Західна та Центральна Африка, але також бувають епізоди в інших частинах світу.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, наразі у всьому світі зареєстровано понад 80 000 випадків.

Джерело: Reuters


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook